Fotod on liiga staatilised ja video liiga tavaline. Virtuaaltuur on aga ideaalne meedium, mille abil võiks näidata Tallinna ülikooli linnakut. Mitmest suurest hoonest ja kahest siseõuest koosneval alal sai 2016. aasta kevadel ja suvel pildistatud ühtekokku 30 sfäärilist 360° panoraamfotot, mis esindavad nüüd virtuaaltuuriks kokku panduna Tallinna ülikooli – nii Eestis kui ka välismaal.
Fotode pildistamisel püüdsin jäädvustada mitte niivõrd ruume kuivõrd ruumide sees toimuvat. Ülikool on ju eelkõige mitte hoone, vaid kõik need inimesed, kes selle hoone sees õpivad ja töötavad. Neid inimesi ja nende tegemisi selle virtuaaltuuri panoraamfotodel näha saabki.
Sellise virtuaaltuuri abil on hea ülikooli tutvustada välisriikide koostööpartneritele ja teistele koolist huvitatutele. Selline virtuaaltuur on ka suurepärane tööriist messidel – seda saab seal kuvada tavalisele ekraanile ja lähitulevikus näidata ka virtuaalreaalsuse prillidest. Ülikooli erinevad osakonnad saavad virtuaaltuuri näidata enda veebilehel. Ülikooli turundusosakond saab lisaks tuurile enda käsutusse tuuri aluseks olevad suured panoraamfotod – sellised, nagu siin üleval slaidshow sees. Neid tasapinnalisi fotosid saab kasutada nii internetis kui ka trükistes. Kasud sees igal rindel 😉
Tallinna ülikooli virtuaaltuuris on kasutusel järgmised elemendid:
- Drooniga pildistatud sfääriline aeropanoraam
- Erilahendusega menüü
- Vaate sisse integreeritud video
- Vaate sisse integreeritud ja “paika venitatud” video
- Google Maps kaart asukoha näitamiseks
- Linnaku skeem mille abil saab navigeerida
- Infopunktid tuuri sees – punktil puutudes/klikkides avaneb infoaken
- Eraldi kasutajaliides nutitelefonide jaoks
Vaata Tallinna ülikooli virtuaaltuuri
Tallinna ülikooli virtuaaltuur pälvis 1. koha SA Archimedese konkursil kategoorias: Aasta disain hariduses 2016.